HORSKÉ KÁRY U CHATY GRANIT

HORSKÉ KÁRY ZADOV - NEPOPSATELNÝ ADRENALIN

 

Horské káry jsou vhodné pro příznivce adrenalinového sportu i rekreační jezdce. 

Přijďte si zajezdit na horských kárách na sjezdovku v areálu u Horejšů nad hotelem Churáňov. K dispozici máme 6 sjezdových kár, které jsou určeny pro dospělé i děti. Délka sjezdu je 400 m. S menšími dětmi můžete jezdit na káře ve dvou za předpokladu, že vaše váha nepřesáhne 100 kg. Povinné vybavení jsou přilba a brýle. Obojí je možné u nás zapůjčit. Děti mohou na káře jezdit samy, pokud je jim více než 12 let nebo měří alespoň 150 cm.

Technická data káry

Délka 1 800 mm
Šířka 1 350 mm
Hmotnost 30 kg
Výška 670 mm
Maximální zatížení 100 kg

 

 

 

Otvírací doba

červen – září
sobota – neděle10 – 17 hod

červenec – srpen
pondělí, úterý, pátek, sobota, neděle 10 – 17 hod

V případě velmi špatného počasí, zejména za deště se nejezdí.

Kontakt

+420 605 843 043

Veškeré infomrace a ceník najdete na: http://www.skiarealuhorejsu.cz

 

CUKRÁRNA ELLA - Nezapomenutelný zážitek

Cukrárna ELLA, místo kde se po ochutnání prvního sousta snoubí pocit štěstí a euforie ze života. 

 

Cukrárna Ella, jen kousek od chaty Granit. Kouzelné místo se nachází v centru lyžařského střediska Zadov a je položena ve výšce 1.062 m. n. m. Je mnoho důvodů proč ji navštívit a i Vy máte tu jedinečnou možnost.  

 

Už ze slov majitelů cukrárny lze vycítit s jakou radostí vítají své hosty. Manželé Labaštovi o své cukrárně mluví jako o srdeční záležitosti, kde se snaží starat o spokojenost  návštěvníků, ale také o její okolí v maximální míře. Váhu přikládají především k tomu, aby návštěvníci měli pocit, že po dlouhé celodenní túře nebo jízdě na kole našli ideální místo k odpočinku, kde mohou načerpat nové síly a vychutnat si různé dobroty z jejich bohaté nabídky. 

 

Hlavním mottem jejich cukrárny je slogan „Cukrárna Ella…místo, kde je život sladký“.

 

LANOVÝ PARK ZADOV

Kdo NEZKUSÍ jako by NEŽIL !!!

 

Pro mnohé životní výzva, pro někoho brnkačka. Lanové centrum Zadov nabízí pro veřejnost tři typy programů: lezec, půlkař a nízké lanové překážky. První dva programy se liší délkou trvání, poslední program je určen pro ty nejmladší lezce. Vše probíhá pod dohledem instruktorů.

 

ZDRAVÍ A BEZPEČNOST JE PRO NÁS PRIORITA, PROTO VŠE PROBÍHÁ V ZAJIŠTĚNÍ. 

 

Rozhledna Zadov - nepostradatelný zážitek

O Rozhledně

 

Díky projektu SPORT PARK ZADOV – KOBYLA a příspěvku ze zdrojů strukturálních fondů EU v rámci programu ROP Jihozápad pro rozvoj cestovního ruchu byla zrekonstruována a znovu zpřístupněna turistům nájezdová věž bývalého skokanského můstku v areálu Kobyla na Zadově.

 

Naprosto unikátní stavba rozhledny – bývalý skokanský můstek, který přestal sloužit svým účelům již v polovině 90. let a v roce 2015 je po rekonstrukci otevřena rozhledna v bývalé nájezdové věži.

Výhled na Šumavu a Pošumaví od Zadova na Z až JV. Nadmořská výška vyhlídkové plošiny 1109 m n. m., počet schodů 158, na JZ stěně věže je horolezecká stěna!

 

Jedná se o netradiční vyhlídkovou plošinu na samém vrcholu dřevěné nájezdové rampy lyžařského skokanského můstku, postaveného v r. 1978. Pro veřejnost byla zpřístupněna v r. 1993, v provozu však rozhledna nevydržela dlouho, po pár letech byla kvůli havarijnímu stavu uzavřena. Na podzim 2014 se začalo s generální opravou a rozhledna byla otevřena v červnu 2015. Původní vzhled můstku a jeho věže zůstal zachován, nosná konstrukce získala antikorozní nátěr a chybějící stávající obklad. Byly vyměněny i stávající okna za nová dřevěná. Rekonstrukce se dočkala i vyhlídková plošina, dostala zcela nový kabát - obložení, podlahu, zábradlí.

Na jihozápadní stěně věže je horolezecká stěna. Pro cestu k rozhledně je v provozu i lanová dráha Zadov-Kobyla. U dolní stanice v provozu občerstvení a dětské hřiště.

Pár zajímavých informací k právě otevřené rozhledně:

Rok výstavby skokanského můstku:

1978

Zpřístupnění věže pro turisty:

1993

Rekonstrukce vyhlídkové věže:

2014-2015

Vyhlídková plošina můstku:

32 m nad zemí

Počet schodů:

158

Nadmořská výška paty věže:

1077 m n. m.

Nadmořská výška vyhlídkové plošiny:

1109 m n. m.

Náklady na rekonstrukci :

5 miliónů korun

Délka rekonstrukce :

9 měsíců

Poslední skokanský závod :

1996 - závod o Pohár Šumavy

Rekord můstku:

95 m, Pavel Ploc

1. skokan:

Zdeněk Kolros, 1978

 

Zajímavostí určitě je, že na můstku je umístěna i nová letní TV panoramatická kamera a tak ti, kteří sledují pořad Panorama na ČT Sport, budou moci nově během léta sledovat i živé obrázky ze Zadova.

 

CENÍK JE V SOUČASNÉ SITUACI VE VÝVOJI. 

 

Rozhledna Zadov