Magnetová stopa Zadov

Magnetová STOPA

  

 Není mrazivějšího místa v naší zemi než Horské Kvildy. Díky tomu bývají tamější stopy po ránu pořádně vymrzlé a tvrdé. Právě tady se nejlépe nastoupí na Šumavský okruh. Měří 11,5 kilometru a má přijatelné převýšení 156 metrů. 

 

    Na úvod rozcvičku jedeme asi tři kilometry do mírného kopce k rozcestí Zlatá Studna, kde dříve bývala sklářská huť. Tady se dostáváme už na Šumavský hřeben, a tak se trasa sympaticky vlní. Za pozornost stojí křižovatka „U Tří Jedlí“, která vzpomíná na Ranklov – bývalý revír literární postavy Seppa Rankla. Odtud je tu už jen kousek na Zhůří a z něho jedeme mírně z kopce do místa startu. Okruh se dá objet i v protisměru.

 

    Pokud byste chtěli v rámci Magentové stopy pravidelně soutěžit, vyhrávat zajímavé ceny, přidejte se do našich klubů v rámci aplikace Strava ČEZ Jizerská 50 nebo ČEZ SkiTour. Ve Stravě si také můžete přímo otevřít samotný segment Magentové stopy. Trasy na vás ještě čekají v Jizerkách a na Šumavě.

Běžecké lyžování

Zadov-Churáňov je jedno z nejznámějších center běžeckého lyžování v České republice.

Pravidelně a kvalitně udržované turistické trasy v celkové délce více než 60 km s návazností na upravované trasy po celé Šumavě. Vzdálenost některých známých míst - Horská Kvilda - 6 km, Kvilda - 10 km, Prameny Vltavy - 16 km, Knížecí Pláně - 18 km, Březník - 20 km, Modrava - 15 km, Nové Hutě - 5 km. 


Nejznámější trasy v okolí 

 

  Běžecká trať Délka
1 Zadov - Zlatá Studna 3 km
2 Zlatá Studna - Danielova cesta - Horská Kvilda 4 km
3 Zlatá Studna - V sedle Přilby 3 km
4 V sedle Přilby - Přilba - U Starých Hutí - Pláně 7 km
5 Zadov - Pláně 3 km
6 Pláně - Nové Hutě 3 km
7 Zadov - Roviny - Popelná - Německý most - U matesa - Malý most - Zadov 10 km
8 U žebříku - U Matesa - Zlatá Studna 3 km
9 Malý most - U Matesa - U tří jedlí 2 km
10 Zlatá Studna - U tří jedlí - Zhúří - Horská Kvilda  9 km 
11 Horská Kvilda - Filipova Huť  5 km
12 Churáňovský okruh 2 km
13 Závodní tratě 1-5 km
14 Horská Kvilda - Kvilda  5 km