HRA S KRÁLEM ŠUMAVY ZA POKLADEM JE PRO NAŠE HOSTY CELOROČNĚ V PROVOZU

 

Hra s Králem Šumavy za pokladem je hrou, při které Vás budou čekat různé úkoly, které se týkají především zvířat, rostlin, stromů a skal.

Také se dozvíte něco z historie našeho okolí a především zažijete báječnou procházku. Celkem Vás po cestě za pokladem čeká 10 stanovišť.

Přičemž na konci hry Vás čeká na chatě Granit i poklad.

 

Trasa:

 

Trasa pěšky: Chata Granit, Zadov 224, Stachy, Česko ⇒ Chata Granit, Zadov 224, Stachy, Česko • Mapy.cz

 

 

 

 

ZÁBAVA, SPORT, PAMÁTKY I NAUČNÉ STEZKY, TO VŠE U NÁS MAJÍ HOSTÉ JAKO NA DLANI.

 

Do roku 2024 vstupujeme s další novinkou, kterou jsme si připravili pro naše hosty.

 

Naskenujte QR code a vyražte vstříc novým poznáním a zážitkům. Na našich webových stránkách: http://www.chatagranit.cz/cz/akce-a-tipy-na-vylety můžete najít kam vyrazit za historií, kulturou, přírodními památkami i sportem.

 

Harmonogram dovolené si můžete připravit již před příjezdem na chatu Granit.

FOTBALOVÝ KEMP NA CHATĚ GRANIT !!!

 

 

Již třetím rokem v rámci fotbalového soustředění navštívili žáci klubu SK Lány chatu Granit.

 

Během týdenního pobytu kromě pilování fotbalových dovedností, sbírání fyzické kondice a silového posilování využili i nové sportovní možnosti, které chata nabízí.

 

Velmi pozitivní ohlas sklidil sportovní den, který se odehrával, jak před chatou Granit, tak na multifunkčním hřišti. Na účastníky, čekaly různé disciplíny. Mezi nejoblíbenější patřily dráha s fotbalovými prvky, chytání ryb, střelba z luku i vzduchové pistole.

 

Celé soustředění bylo završeno outdoorovým závodem, při kterém plnili sportovci různé workoutové prvky. V cíli po splnění všech úkolů, čekala na každého z účastníků medaile s ikonickým motivem poháru ligy mistrů.

 

HORSKÉ KÁRY U CHATY GRANIT

HORSKÉ KÁRY ZADOV - NEPOPSATELNÝ ADRENALIN

 

Horské káry jsou vhodné pro příznivce adrenalinového sportu i rekreační jezdce. 

Přijďte si zajezdit na horských kárách na sjezdovku v areálu u Horejšů nad hotelem Churáňov. K dispozici máme 6 sjezdových kár, které jsou určeny pro dospělé i děti. Délka sjezdu je 400 m. S menšími dětmi můžete jezdit na káře ve dvou za předpokladu, že vaše váha nepřesáhne 100 kg. Povinné vybavení jsou přilba a brýle. Obojí je možné u nás zapůjčit. Děti mohou na káře jezdit samy, pokud je jim více než 12 let nebo měří alespoň 150 cm.

Technická data káry

Délka 1 800 mm
Šířka 1 350 mm
Hmotnost 30 kg
Výška 670 mm
Maximální zatížení 100 kg

 

 

 

Otvírací doba

červen – září
sobota – neděle10 – 17 hod

červenec – srpen
pondělí, úterý, pátek, sobota, neděle 10 – 17 hod

V případě velmi špatného počasí, zejména za deště se nejezdí.

Kontakt

+420 605 843 043

Veškeré infomrace a ceník najdete na: http://www.skiarealuhorejsu.cz

 

Třetí zimní sezóna na chatě Granit pod správou SZM Příbram vyzněla příznivě.

 

 

 

 

  Již od prosince se zdálo, že zima na horách tento rok bude mrazivá a krutá. Z tohoto důvodu nebylo pochyby, že se lidé budou opět nadšeně věnovat zimním radovánkám. Chatu Granit v měsíci lednu navštívily především rodiny s dětmi a také firmy, které využily prostory pro víkendové teambuildingové akce. Na lednové hosty čekalo jako každým rokem nové zimní překvapení. Po hokejové aréně z minulého roku, se stal dalším hitem olympijský sport zvaný curling.

 

 

V únoru trávili na chatě Granit jarní prázdniny jak hosté, kteří se k nám vracejí opakovaně, tak i hosté kteří naši chatu teprve objevili. Zázemí zde našly v rámci lyžařských výcviků také dvě základní školy, které plně využily každý den k lyžování sjezdovky u Horejšů a Zadovské Kobyle. V sychravém počasí měli hosté možnost navštívit saunu i vířivky, které díky se rozšiřující spolupráci, mohou využít v hotelu Zadov a Churáňov za partnerské ceny. Vzhledem ke všestranné spokojenosti došlo tak k propojení chaty Granit, penzionu u Horejšů a hotelu Zadov. Tato spolupráce rozšiřuje především ubytovací kapacitu a možnost stravování pro velké skupiny čítající až 230 osob, což by molo být příslibem nejen pro příbramské školy k pořádání školních výletů, adaptačních kurzů a lyžařských výcviků na Zadově. 

 

 

Úderem jarních prázdnin okresu Příbram vznikl pro hosty chaty Granit elektronický katalog s nabídkou výletů a zajímavostí. Na webových stánkách chaty tak jednoduchým naskenováním QR kódu mohou hosté najít typy, kam vyrazit za poznáním památek, kultury, turistiky, sportu a akcí na celé Šumavě i v bezprostřední blízkosti chaty Granit. 

 

Celkem využilo během zimní sezony téměř 600 hostů, přičemž obsazenost se přiblížila 90 procentům z celkové kapacity ubytování. Velké poděkování tak patří všem, kteří u nás na chatě Granit strávili v zimní měsících volný čas.  A na ty z Vás co jste u nás ještě nebyli se těšíme třeba v průběhu jara, léta, či podzimu. 

 

Svůj pobyt si můžete stále rezervovat na webových stránkách chatagranit.cz, na e-mailové adrese chatagranit@pb.cz, nebo mobilním čísle 601 390 678.

CURLING NA GRANITU !!!

ZADOVSKÝ CURLING

 

Na chatu Granit zavítal další velmi oblíbený olympijský sport.


Hosté tak mají možnost okusit něco, co bylo v jejich představách zdánlivě nedosažitelným snem.


Granit Ice Hockey Arena propůjčila svůj potenciál dalšímu zimnímu sportu. Vznikla tak nová nenáročná zábava.


Přijeďte si zahrát a nechat se unést tímto netradičním sportem.

 

Na výrobě kamenů se kromě týmu chaty Granit významně podíleli také naši kolegové ze Sportovního zařízení města Příbram

pan Fiřtík, pan Kiršner a pan Houba.