Chata Granit

    Chata Granit je velmi drahocenný poklad s dlouholetou historií, který je pod správou příspěvkové organizace Sportovního zařízení městě Příbram.  V roce 2021 došlo k úplné rekonstrukci pokojů, které byly přetransformovány do podoby apartmánů. V rámci tohoto progresu byly pokoje vybaveny novým nábytkem a obohaceny internetovým pokrytím.

 

V současné době je chata členěna na 7 samostatných apartmánů, které jsou v rámci velikosti, počtu lůžek, vybavenosti a celkového komfortu, rozděleny do třech kategorií. Složení celé kapacity je tvořeno dvěma šestilůžkovými pokoji, dvěma třílůžkovými pokoji, kdy každý z těchto pokojů disponuje kromě vestavěného sociálního zařízení také vlastním kuchyňským koutem, což může být především pro rodiny velmi příjemné. Celkovou ubytovací kapacitu doplňují tři čtyřlůžkové pokoje. I tyto pokoje vlastní privátní sociální zařízení a dále svůj kuchyňský prostor ve společné místnosti. V rámci zvýšení pohodlí našich návštěvníků byl celkový počet lůžek oproti původnímu stavu snížen a v současnosti je chata koncipována pro 30 osob.  Pro všechny rekreanty je přístupná společenská místnost s televizí a dále pro nejmenší dětský koutek. Součástí chaty i venkovní krytá terasa, která nabízí krásný výhled na Šumavu.

 

Velmi přívětivou polohu chaty Granit doplňuje svah s lyžařským vlekem u Horejšů, který se nachází v těsné blízkosti chaty, co by z okna sněhovou koulí dohodil. Pro charakteristiku této sjezdovky je význačné podotknout, že se jedná o ideální svah pro rodiny s malými dětmi. Pro náročnější lyžaře se nedaleko nachází lyžařský areál Zadov – Kobyla, který svou kvalitou a náročností uspokojí i náročnější lyžaře a snowboarďáky. Pro milovníky běžeckého lyžování nabízí blízké okolí udržované běžecké stopy, po kterých je možné se dostat i do jiných lyžařských středisek. V letním období si přijdou na své turisté, cyklisté i sběrači hub a borůvek.

 

Objekt je celoročně přístupný a je možné si zde zarezervovat jak rodinnou rekreaci, tak školní či firemní akci. Pronajmout si pokoj, nebo klidně celou chatu.

 

Adresa: Zadov č.p. 224, Stachy 38473, Okres Prachatice, Jihočeský kraj

    

 

  

 

chata Granit

chata Granit

chata Granit

chata Granit

chata Granit

chata Granit

chata Granit

chata Granit

chata Granit

chata Granit

chata Granit

chata Granit