Víkendová návštěvnost byla v novém roce téměř 100%

V prvních měsících nového roku obsadila chata Granit 70 % své celkové ubytovací kapacity, víkendy byly téměř stoprocentní

 

Zimní sezona pomalu končí, na léto se chystají novinky ve formě slevových poukazů na nejrůznější aktivity v okolí a venkovní opravy chaty.

 

Po rozsáhlé rekonstrukci má chata Granit za sebou první zimní sezonu, první zatěžkávací období. Během ledna a února navštívilo chatu Granit 382 hostů při celkovém počtu 1172 přenocování. V drtivé většině se zatím jedná o návštěvníky z Příbrami. „Nyní začínáme cílit i na širší okolí, máme nové propagační video a rozšiřujeme možnosti inzerce na nejrůznějších serverech. Letní sezona bývá co do počtu návštěvníků z pravidla slabší, nicméně pracujeme na tom, aby si k nám hosté cestu našli i po zimě,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram, které chatu Granit na Šumavě provozuje.

 

Návštěvníci z řad veřejnosti kvitují nové prostory, jako dětský koutek či společenskou místnost, úspěch má také sušák na lyžařské boty, který je výrazným komfortním prvkem. Do léta je v plánu opravit oplocení chaty, narovnání terénu pro umístění pergoly, obnova venkovních nátěrů a další práce technického rázu. Pro větší komfort návštěvníků zde bude možnost zapůjčení grilu a ani děti nepřijdou v létě zkrátka. V současné době se zvažuje nákup vybraných venkovních dětských herních prvků a v jednání jsou slevy například na přilehlou rozhlednu, či do lanového parku.

 

K velkému zájmu o ubytování chaty Granit přispělo kromě zcela nového atraktivního interiéru chaty, také slunečné počasí a dostatečné množství sněhu. Jako příjemný bonus hosté vyzdvihovali slevové vouchery na skipasy pro ubytované a výborné sněhové podmínky pro lyžování na vleku u chaty. 

 

„Osobně považuji dosavadní čísla za velmi dobrý start do nové éry provozování chaty Granit, ale na jakékoli závěry je zatím brzy. Minimálně rok až dva… to je zhruba doba, kdy budeme schopni vyhodnotit, zdali jdeme správnou cestou. Teď nás čekají další náročné zkoušky, jako jsou například méně exponované měsíce a celkově letní sezona,“ dodává závěrem Slaba.

 

TVOŘIVÉ VÍKENDY NA GRANITU

Hola, hola podzim volá a s ním i oblíbené kreativní víkendy !!!

 

Tentokrát nás čekají tři tematické víkendy, každý měsíc s jinou náplní. 

Měsíc říjen přinese vyrábění draků, listopadem nás provede SVATÝ MARTIN

a prosinec uzavřeme vánočním tvořením. 

 

Přijeďte se pobavit, něco se naučit a užít si pohodový víkend. 

 

 

 

 

SPUŠTĚNÍ REZERVAČNÍHO SYSTÉMU NA ROK 2024!!!

 

  Již tento pátek 01. 09. 2023 bude automaticky spuštěn rezervační systém na ubytování na chatě GRANIT na příští rok. Rezervace je možné vytvořit přímo na stránkách chaty Granit: Rezervace - Chata Granit, na mailové adrese chatagranit@pb.cz i telefonicky na telefonním čísle 601 390 678.

 

 

Tematický mezigenerační letní tábor na chatě Granit

Léto na chatě Granit je v plném proudu!!!

 

K tomu přispívají různé nové projekty, které dávají tomuto místu zcela nový rozměr. Tento rok se u nás konal pod vedením expertky na aktivní stárnutí paní inženýrky Dany Steinové první tematický letní tábor. Tato dáma je mimo jiné také celosvětovou lektorkou, zakladatelkou Klubu aktivního stáří pro seniorskou veřejnost a hlavní iniciátorkou vzniku první Univerzity 3.věku v Praze na FVL UK.  V roce 2005 založila Experimentální Univerzitu pro prarodiče a vnoučata a Centrum celoživotního vzdělávání.

 

Tento rok byl letní tábor zaměřen na téma Egyptologie, během něhož probíhaly různé přednášky a znalostní kvízy. Mezi další náplň patřilo zdolání hry S Králem Šumavy za pokladem, nácviky divadelních představení, bojové hry, ale také aktivity v lanovém parku a jízda na horských kárách.

 

Odměnou pro všechny účastníky bylo večerní promítání a týden plný zážitků a načerpaných informací.

 

Tento projekt ukázal pozitivní účinek především v budování nových vztahů, prohlubování vědomostí a v neposlední řadě získání krásných zážitků a uvolněné atmosféry.

AQUALAND GRANIT

 

AQUALAND GRANIT!!! Chata Granit ve zcela novém bazénovém komplexu otevírá první ŠUMAVSKÉ DELFINÁRIUM pod širým nebem.

 

Chata Granit si pro rok 2023 připravila několik novinek. Mezi ty největší patří rodinná hra S Králem Šumavy za pokladem a také nově vybudovaná terasa, na které bylo možné zrealizovat několik skromných snů. Vzhledem k tomu, že není v bezprostřední blízkosti žádná velká možnost skočit do řeky, či do rybníka, jsme vytvořili na léto zázemí pro rodiče a děti s bazénem. Pro milovníky slunce jsou připravena lehátka a naopak pro ty co mají rádi stín, je k dispozici terasa stíněná střechou, či dřevěný domeček, kde si mohou děti hrát. Vše jsme obohatili o delfíny, tak aby i děti měly nevšední zážitek. Vzhledem ke struktuře návštěvníků se snažíme postavit zázemí tak, abychom vyhověli všem věkovým skupinám. Věříme, že Vás nápady těší.

 

 

Přílohy
jpgBez názvu [jpg, 3858 kB]

Burácení motorů značky MAZDA na chatě Granit 24/25.6.2023

Poslední červnový víkend patřila chata Granit členům automobilového klubu MiaRide.

 

Na Zadov se přijelo ukázat přes 30 výstavních vozů MAZDA MX 5. Své zazemí našly na chatě Granit a v Penzionu U Horejšů. 

 

Po příjezdu čekal na všechny účastníky ŠUMAVA TOUR bohatý raut, kde si mohl každý přijít na své. Z úst jednoho z účastníků dokonce zaznělo  „Tak to jsem nečekal a to jsem chtěl na léto pět kilo zhubnout.“ 

 

Dobře naladěné hosty dále čekala jízda na horských kárách a zábavný kvíz. 

 

Finálové završení čekalo na všechny v Café Bistru Na Svahu, kde proběhlo grilování masa, dle vlastního výběru, dále kuchařovi speciality, alkoholické i nealkoholické nápoje. 

 

Před odjezdem po snídani, byli ještě všichni účastníci vybaveni příjemnou svačinou, což jim přidalo na stále lepší a lepší náladě. 

 

Pokud byste i Vy měli zájem u nás uspořádat teambiulding, nebo rodinnou akci, můžete nás kontaktovat na mailové adrese: chatagranit@pb.cz, 

nebo telefonicky na tel čísle: 601 390 678

VLTAVARUN 13 – 14. 05. 2023

 

Štafetový běh z Churáňova do Prahy

 

Tento štafetový běh se stal velmi oblíbeným a populárním mezi všemi druhy běžkyň a běžců. Běh dnem i nocí vedoucím Národním parkem Šumava a končícím až v Praze o délce 360 km, je pro některé velmi náročný až nepředstavitelný. Pro druhé příjemným zpestřením tréninkového plánu.

 

Závodníci se potřebují na heroické výkony dostatečně připravit a proto jsme si pro ně nachystali jedinečnou cenu za ubytování.

12/13.5.2023

 

2000,- Kč / 1 noc / 1 apartmán

 

Rezervaci je možné si vytvořit přímo na webových stránkách:

www.chatagranit.cz/cz/rezervace/,

 

nebo telefonicky na tel čísle: 601 390 678