Chata Granit si v prvním roce provozu pod organizací SZM Příbram, vedla velmi obstojně 

Chata Granit si v prvním roce provozu pod organizací SZM Příbram, vedla velmi obstojně 

 

Granit má za sebou první ukončený rok provozu po celkové rekonstrukci interiérů. Návštěvnost byla velmi dobrá, výnosy za rok 2022 činí téměř 1 475 000 korun. Rozjíždí se také nové mimosezonní aktivity.

 

Přestože počasí začalo přát lyžařům spíše až po přelomu roku 2022 a 2023, cestu na Granit si i tak našlo na konci roku mnoho Příbramanů. Celkově za rok 2022 Chata Granit přivítala 1100 hostů a průměrná doba pobytu činila 3 noci. „Návštěvnost a pěkný obrat chaty Granit nás moc těší. Nemalá část zisků se opět do chaty vrací v podobě oprav, údržby, investic a dalších nákladů, nicméně se nám podařilo dostat toto středisko v provozní bilanci do zelených čísel, a to vnímám jako velké pozitivum, s ohledem na každoroční ztrátovost v minulých letech,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

 

Atraktivitu ubytování v tzv. okurkové sezoně, což jsou na horách obecně méně vytížená období na jaře a na podzim, zvyšuje chata Granit různými organizovanými aktivitami. „Pořádáme například závody v kárách, karneval na lyžích, promítání letního kina či sousedské grilování, doprovázené programem pro děti. Dále spolupracujeme na akcích s jinými zařízeními v okolí a nově pořádáme vlastní kreativní víkendy s bohatým programem,“ říká Petr Hruška, manažer provozu chaty Granit.

 

Nastavený trend cílení na všechny věkové kategorie, rodiny, ale také různé organizované skupiny, školy a školky, chce chata Granit rozvíjet i v dalším období. „Budeme nadále usilovat o podporu společensky kulturní oblasti, například prostřednictvím rozšířené naučné stezky plné úkolů a zajímavostí nebo kreativních víkendů zaměřených na rodiče a děti. Dále pracujeme na rozvíjení sportovních aktivit. V okolí jsou již dlouhodobě pořádány různé přednášky, závody a sportovní akce, na kterých se snažíme participovat. Podpora aktivních seniorů, sportovních klubů a různých zájmových skupin je jedním z důležitých faktorů strategie provozu chaty Granit.“ dodává Hruška.

 

Rezervovat si pobyt je možné v rezervačním systému chaty Granit na webu www.chatagranit.cz nebo telefonicky na tel.: 601 390 678. Na stejném webu je také zveřejňován program a termíny kreativních víkendů a dalších akcí.

 

K poslední změně v ceníku služeb chaty Granit došlo v srpnu 2022, s účinností od 1. prosince 2022. Rok je nově rozdělen do tří sezon, zdražení se dotklo pouze letní a zimní sezony, ceny ubytování v mimosezoně se prozatím provozovatel rozhodl zachovat a udělat tak vstřícný krok směrem k návštěvníkům. „Zdražování mimosezony není na programu ani nyní, kompletní ceník najdou zájemci na webových stránkách chaty Granit,“ doplňuje závěrem Slaba.

 

 

CHATA GRANIT BAVÍ CELÝ ZADOV

CHATA GRANIT SI NA LETNÍ PRÁZDNINY PŘIPRAVILA LETNÍ PROGRAM.

 

 

 

 V letních měsících čekají na hosty chaty Granit a všechny návštěvníky Zadova různé doprovodné programy.

 

Mezi nejoblíbenější patří večerní promítání filmu a sportovní den pro děti i dospělé. V tomto roce si mohou hosté nově užít i společné zdolání Lesních QR her chaty Granit, přičemž na zájemce čeká i odměna ve formě sníženého vstupného na rozhlednu SKOKANSKÝ MŮSTEK ZADOV. 

 

Jako již každoročně čeká na milovníky adrenalinu VELKÁ CENA ZADOVA V HORSKÝCH KÁRÁCH. 

Kromě odměny pro každého odvážlivce si v rámci spolupráce s chatou Granit připravil majitel kár pan Tomášek bonus jedné jízdy zdarma. 

 

Tak neseďte doma  a pojďme se společně bavit. 

 

 

 

 

GRANITOVÝ STŮL NA PING PONG

MULTIFUNKČNÍ STŮL NA PING PONG

I BEER PONG. 

 

 

Tak to je nový prvek, který nabízí zábavu, pohyb i tvrdé souboje najednou.

Víme že dovolená má být především zábava, proto jsme pro naše hosty 

 Granit vytvořili nevšední záležitost.

 

 Při výrobě byly zrecyklovány staré palety, použité desky i zbylé sádrokartonové  U profily.

 

Teď už je to na Vás.

Rádi budeme sledovat po očku Vaše sportovní výkony. :-)

VODNÍ RÁJ PRO DĚTI A RODIČE.

 

LÉTO VE STYLU SLUNCE, KUPANÍ A ODPOČINKU. 

 

 

 

Tak přesně v tomto duchu si mohou u nás hosté chaty Granit užít svou letní dovolenou. 

 

Na děti čeká cizokrajný krokodýl, vodní skluzavka i palmový vodotrysk. 

 

Dospěláci, se mohou opalovat na lehátkách, kde je bude hřát horské slunce,

nebo si jen tak číst knížku a odpočívat od běžného denního shonu.  

LESNÍ QR HRY CHATY GRANIT

TAK TO BYL TENTO ROK DÁREK KE DNI DĚTÍ

 

 

Tak právě při této příležitosti si připravila chata GRANIT pro všechny děti, které se rády hýbou,

chodí po lese a dozvídají se něco nového LESNÍ QR HRY.

 

Tyto QR hry jsou pro všechny ZDARMA a nabízejí tři varianty

GRANITOVÝ KVÍZ, GRANIT WORKOUT a ZVÍŘÁTKOVÉ PEXESO PRO NEJMENŠÍ.

 

Možnost si zahrát má každý po jednoduchém naskenování QR kódu až do konce podzimních prázdnin.

Více na: LESNÍ QR HRY CHATY GRANIT - Chata Granit.

 

Velké poděkování patří LESŮM ČESKÉ REPUBLIKY, které se staly novým partnerem chaty GRANIT. 

 

 

Chata Granit se po pestrém jaru chystá na letní sezonu.

 

     Život na chatě Granit se během jara ani na chvíli nezastavil. 

 

 

V měsíci dubnu se od prvního dne stala chata Granit místem kreativity a tvořivosti velikonočních pomlázek, kraslic a pečení.  V kulturním duchu hudby, herectví i tance se nesla dále víkendová soustředění v podání Příbramské filharmonie, ZUŠ Dobříš i ZUŠ Antonína Dvořáka Příbram.  Dle místních připomínal život na Granitu Pražské jaro i Metalfest Open Air Plzeň.

 

     Květen byl ve znamení sportu. V prvním květnovém týdnu se v rámci partnerství s pořadateli běžeckého závodu VLTAVA RUN vedoucího ze Zadova do Prahy ubytovali na chatě Granit jak sólo běžci, mezi kterými byla i jedna žena, tak i servisní tým a štafetové družstvo z Pražské záchranky.  V následujícím týdnu poskytla chata Granit své zázemí bikerovým závodníkům z celé České republiky, kteří se sjeli na Zadov v rámci MTB Českého poháru.

 

     Měsíc červen patřil burácejícím motorům již tradičního srazu Mia Ride a také srazu motor clubu Blue Nights u příležitosti padesátého výročí existence. Právě motorkářský sraz ukázal soudržnost všech hotelů a penzionů na Zadově, když pod jednotným vedením ubytovali více než 500 motorkářů a motorkářek s mezinárodním zastoupením z celé Evropy, Austrálie i Kanady. Ideální polohy pro školní pobyty využily dvě pražské základní školy a také střední škola z Příbramska.

 

     Vstup do letní sezony spustila hudební akce ROCK ON AIR, na které chata Granit participovala. Novinkou, která čeká na návštěvníky chaty Granit i celé Šumavy jsou Lesní QR hry chaty Granit, které začínají na chatě Granit a končí v místním Bufetu pod stadionem.  Hry si může zahrát úplně každý, neboť jsou pro soutěžící připraveny následující tři varianty: Lesní QR chaty Granit, workout a zvířátkové pexeso. Mezi další připravované akce patří Vítání léta s muzikou, filmový festival, závody na horských kárách i soutěžní den s Lesními QR hrami.

 

     K dispozici jsou poslední volné apartmány v červenci i v srpnu. Své pobyty si můžete rezervovat přímo online v rezervačním systému na webových stránkách: www.chatagranit.cz, na mailové adrese chatagranit@szmpb.cz, nebo kontaktovat manažera chaty i telefonicky na čísle 601 390 678.

50. VÝROČÍ MOTO CLUBU BLUE KNIGHTS LAW ENFORCEMENT

Jedinečná akce, která svou velikostí i významem ohromila celý Zadov.

 

 

U příležitosti 50. výročí existence slavil tento motor club své půlkulaté výročí u nás na Zadově. Čtyřdenní oslavy, při kterých proběhlo setkání BK CHAPTERS PRESIDENTS, zazněly klubové hymny, koncert, soutěže i tombola měly mezinárodní zastoupení z celé Evropy, Austrálie i Kanady.

 

V rámci ubytování všech pětiset motorkářů a motorkářek se spojily všechny hotely a penziony na Zadově, jejichž majitelé poskytli své ubytovací kapacity řediteli hotelu Zadov panu Janu Hanuskovi. Tým chaty Granit měl tu čest připravovat akci, již od samotného začátku až do odjezdu posledního rytíře.

 

Celý program vyvrcholil spanilou královskou jízdou, která vedla ze Zadova do kostela v Klatovech, kde byly všechny motorové krásky vysvěceny a následně zpět do srdce samotné akce na chatu Granit a na hotel Zadov