Chata Granit si v prvním roce provozu pod organizací SZM Příbram, vedla velmi obstojně 

Chata Granit si v prvním roce provozu pod organizací SZM Příbram, vedla velmi obstojně 

 

Granit má za sebou první ukončený rok provozu po celkové rekonstrukci interiérů. Návštěvnost byla velmi dobrá, výnosy za rok 2022 činí téměř 1 475 000 korun. Rozjíždí se také nové mimosezonní aktivity.

 

Přestože počasí začalo přát lyžařům spíše až po přelomu roku 2022 a 2023, cestu na Granit si i tak našlo na konci roku mnoho Příbramanů. Celkově za rok 2022 Chata Granit přivítala 1100 hostů a průměrná doba pobytu činila 3 noci. „Návštěvnost a pěkný obrat chaty Granit nás moc těší. Nemalá část zisků se opět do chaty vrací v podobě oprav, údržby, investic a dalších nákladů, nicméně se nám podařilo dostat toto středisko v provozní bilanci do zelených čísel, a to vnímám jako velké pozitivum, s ohledem na každoroční ztrátovost v minulých letech,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

 

Atraktivitu ubytování v tzv. okurkové sezoně, což jsou na horách obecně méně vytížená období na jaře a na podzim, zvyšuje chata Granit různými organizovanými aktivitami. „Pořádáme například závody v kárách, karneval na lyžích, promítání letního kina či sousedské grilování, doprovázené programem pro děti. Dále spolupracujeme na akcích s jinými zařízeními v okolí a nově pořádáme vlastní kreativní víkendy s bohatým programem,“ říká Petr Hruška, manažer provozu chaty Granit.

 

Nastavený trend cílení na všechny věkové kategorie, rodiny, ale také různé organizované skupiny, školy a školky, chce chata Granit rozvíjet i v dalším období. „Budeme nadále usilovat o podporu společensky kulturní oblasti, například prostřednictvím rozšířené naučné stezky plné úkolů a zajímavostí nebo kreativních víkendů zaměřených na rodiče a děti. Dále pracujeme na rozvíjení sportovních aktivit. V okolí jsou již dlouhodobě pořádány různé přednášky, závody a sportovní akce, na kterých se snažíme participovat. Podpora aktivních seniorů, sportovních klubů a různých zájmových skupin je jedním z důležitých faktorů strategie provozu chaty Granit.“ dodává Hruška.

 

Rezervovat si pobyt je možné v rezervačním systému chaty Granit na webu www.chatagranit.cz nebo telefonicky na tel.: 601 390 678. Na stejném webu je také zveřejňován program a termíny kreativních víkendů a dalších akcí.

 

K poslední změně v ceníku služeb chaty Granit došlo v srpnu 2022, s účinností od 1. prosince 2022. Rok je nově rozdělen do tří sezon, zdražení se dotklo pouze letní a zimní sezony, ceny ubytování v mimosezoně se prozatím provozovatel rozhodl zachovat a udělat tak vstřícný krok směrem k návštěvníkům. „Zdražování mimosezony není na programu ani nyní, kompletní ceník najdou zájemci na webových stránkách chaty Granit,“ doplňuje závěrem Slaba.

 

 

TVOŘIVÉ VÍKENDY NA GRANITU

Hola, hola podzim volá a s ním i oblíbené kreativní víkendy !!!

 

Tentokrát nás čekají tři tematické víkendy, každý měsíc s jinou náplní. 

Měsíc říjen přinese vyrábění draků, listopadem nás provede SVATÝ MARTIN

a prosinec uzavřeme vánočním tvořením. 

 

Přijeďte se pobavit, něco se naučit a užít si pohodový víkend. 

 

 

 

 

SPUŠTĚNÍ REZERVAČNÍHO SYSTÉMU NA ROK 2024!!!

 

  Již tento pátek 01. 09. 2023 bude automaticky spuštěn rezervační systém na ubytování na chatě GRANIT na příští rok. Rezervace je možné vytvořit přímo na stránkách chaty Granit: Rezervace - Chata Granit, na mailové adrese chatagranit@pb.cz i telefonicky na telefonním čísle 601 390 678.

 

 

Tematický mezigenerační letní tábor na chatě Granit

Léto na chatě Granit je v plném proudu!!!

 

K tomu přispívají různé nové projekty, které dávají tomuto místu zcela nový rozměr. Tento rok se u nás konal pod vedením expertky na aktivní stárnutí paní inženýrky Dany Steinové první tematický letní tábor. Tato dáma je mimo jiné také celosvětovou lektorkou, zakladatelkou Klubu aktivního stáří pro seniorskou veřejnost a hlavní iniciátorkou vzniku první Univerzity 3.věku v Praze na FVL UK.  V roce 2005 založila Experimentální Univerzitu pro prarodiče a vnoučata a Centrum celoživotního vzdělávání.

 

Tento rok byl letní tábor zaměřen na téma Egyptologie, během něhož probíhaly různé přednášky a znalostní kvízy. Mezi další náplň patřilo zdolání hry S Králem Šumavy za pokladem, nácviky divadelních představení, bojové hry, ale také aktivity v lanovém parku a jízda na horských kárách.

 

Odměnou pro všechny účastníky bylo večerní promítání a týden plný zážitků a načerpaných informací.

 

Tento projekt ukázal pozitivní účinek především v budování nových vztahů, prohlubování vědomostí a v neposlední řadě získání krásných zážitků a uvolněné atmosféry.

AQUALAND GRANIT

 

AQUALAND GRANIT!!! Chata Granit ve zcela novém bazénovém komplexu otevírá první ŠUMAVSKÉ DELFINÁRIUM pod širým nebem.

 

Chata Granit si pro rok 2023 připravila několik novinek. Mezi ty největší patří rodinná hra S Králem Šumavy za pokladem a také nově vybudovaná terasa, na které bylo možné zrealizovat několik skromných snů. Vzhledem k tomu, že není v bezprostřední blízkosti žádná velká možnost skočit do řeky, či do rybníka, jsme vytvořili na léto zázemí pro rodiče a děti s bazénem. Pro milovníky slunce jsou připravena lehátka a naopak pro ty co mají rádi stín, je k dispozici terasa stíněná střechou, či dřevěný domeček, kde si mohou děti hrát. Vše jsme obohatili o delfíny, tak aby i děti měly nevšední zážitek. Vzhledem ke struktuře návštěvníků se snažíme postavit zázemí tak, abychom vyhověli všem věkovým skupinám. Věříme, že Vás nápady těší.

 

 

Přílohy
jpgBez názvu [jpg, 3858 kB]

Burácení motorů značky MAZDA na chatě Granit 24/25.6.2023

Poslední červnový víkend patřila chata Granit členům automobilového klubu MiaRide.

 

Na Zadov se přijelo ukázat přes 30 výstavních vozů MAZDA MX 5. Své zazemí našly na chatě Granit a v Penzionu U Horejšů. 

 

Po příjezdu čekal na všechny účastníky ŠUMAVA TOUR bohatý raut, kde si mohl každý přijít na své. Z úst jednoho z účastníků dokonce zaznělo  „Tak to jsem nečekal a to jsem chtěl na léto pět kilo zhubnout.“ 

 

Dobře naladěné hosty dále čekala jízda na horských kárách a zábavný kvíz. 

 

Finálové završení čekalo na všechny v Café Bistru Na Svahu, kde proběhlo grilování masa, dle vlastního výběru, dále kuchařovi speciality, alkoholické i nealkoholické nápoje. 

 

Před odjezdem po snídani, byli ještě všichni účastníci vybaveni příjemnou svačinou, což jim přidalo na stále lepší a lepší náladě. 

 

Pokud byste i Vy měli zájem u nás uspořádat teambiulding, nebo rodinnou akci, můžete nás kontaktovat na mailové adrese: chatagranit@pb.cz, 

nebo telefonicky na tel čísle: 601 390 678

VLTAVARUN 13 – 14. 05. 2023

 

Štafetový běh z Churáňova do Prahy

 

Tento štafetový běh se stal velmi oblíbeným a populárním mezi všemi druhy běžkyň a běžců. Běh dnem i nocí vedoucím Národním parkem Šumava a končícím až v Praze o délce 360 km, je pro některé velmi náročný až nepředstavitelný. Pro druhé příjemným zpestřením tréninkového plánu.

 

Závodníci se potřebují na heroické výkony dostatečně připravit a proto jsme si pro ně nachystali jedinečnou cenu za ubytování.

12/13.5.2023

 

2000,- Kč / 1 noc / 1 apartmán

 

Rezervaci je možné si vytvořit přímo na webových stránkách:

www.chatagranit.cz/cz/rezervace/,

 

nebo telefonicky na tel čísle: 601 390 678