VLTAVARUN 13 – 14. 05. 2023

 

Štafetový běh z Churáňova do Prahy

 

Tento štafetový běh se stal velmi oblíbeným a populárním mezi všemi druhy běžkyň a běžců. Běh dnem i nocí vedoucím Národním parkem Šumava a končícím až v Praze o délce 360 km, je pro některé velmi náročný až nepředstavitelný. Pro druhé příjemným zpestřením tréninkového plánu.

 

Závodníci se potřebují na heroické výkony dostatečně připravit a proto jsme si pro ně nachystali jedinečnou cenu za ubytování.

12/13.5.2023

 

2000,- Kč / 1 noc / 1 apartmán

 

Rezervaci je možné si vytvořit přímo na webových stránkách:

www.chatagranit.cz/cz/rezervace/,

 

nebo telefonicky na tel čísle: 601 390 678

 

 

 

KARNEVAL NA SNĚHU!!!

 

 

Jízda a bobování v maskách na GRANITU 16.03.2023 

 

 

V posledním týdnu jarních prázdnin jsme uspořádali společně s majitelem sjezdovky u Horejšů panem Jiřím Tomáškem lyžování a bobování v maskách.

 

Účastníci se na maškarní radovánky důkladně připravili s cílem si akci užít.

Tuto aktivitu se rozhodl pan Tomášek podpořit zlevněným skipasem pro všechny lyžaře v maskách.

 

Během této akce se všichni předvedli v plné své kráse a nápaditosti, za což byli organizátory odměněni formou drobných dárků.

 

V dopoledním programu se mohli účastnit závodu ve slalomu, který vrcholil vyhlášením nejlepších jezdců a také nejnápaditějším kostýmem

Kouzelná cena za prodloužený víkend na Granitu 28.4. - 1.5. 2023

 

 

Noc zdarma - nejen pro všechny čarodějnice a zamilované. 🔥💏☺️ V termínu od 28. 4. do 1. 5. jsme si pro vás na chatě Granit, připravili speciální nabídku. Za cenu dvou nocí u nás můžete přespat noci tři! Přijeďte si užít čarodějnicovo-prvomájový prodloužený víkend na Šumavu.💚

 

 

 

Chata Granit si v prvním roce provozu pod organizací SZM Příbram, vedla velmi obstojně 

Chata Granit si v prvním roce provozu pod organizací SZM Příbram, vedla velmi obstojně 

 

Granit má za sebou první ukončený rok provozu po celkové rekonstrukci interiérů. Návštěvnost byla velmi dobrá, výnosy za rok 2022 činí téměř 1 475 000 korun. Rozjíždí se také nové mimosezonní aktivity.

 

Přestože počasí začalo přát lyžařům spíše až po přelomu roku 2022 a 2023, cestu na Granit si i tak našlo na konci roku mnoho Příbramanů. Celkově za rok 2022 Chata Granit přivítala 1100 hostů a průměrná doba pobytu činila 3 noci. „Návštěvnost a pěkný obrat chaty Granit nás moc těší. Nemalá část zisků se opět do chaty vrací v podobě oprav, údržby, investic a dalších nákladů, nicméně se nám podařilo dostat toto středisko v provozní bilanci do zelených čísel, a to vnímám jako velké pozitivum, s ohledem na každoroční ztrátovost v minulých letech,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

 

Atraktivitu ubytování v tzv. okurkové sezoně, což jsou na horách obecně méně vytížená období na jaře a na podzim, zvyšuje chata Granit různými organizovanými aktivitami. „Pořádáme například závody v kárách, karneval na lyžích, promítání letního kina či sousedské grilování, doprovázené programem pro děti. Dále spolupracujeme na akcích s jinými zařízeními v okolí a nově pořádáme vlastní kreativní víkendy s bohatým programem,“ říká Petr Hruška, manažer provozu chaty Granit.

 

Nastavený trend cílení na všechny věkové kategorie, rodiny, ale také různé organizované skupiny, školy a školky, chce chata Granit rozvíjet i v dalším období. „Budeme nadále usilovat o podporu společensky kulturní oblasti, například prostřednictvím rozšířené naučné stezky plné úkolů a zajímavostí nebo kreativních víkendů zaměřených na rodiče a děti. Dále pracujeme na rozvíjení sportovních aktivit. V okolí jsou již dlouhodobě pořádány různé přednášky, závody a sportovní akce, na kterých se snažíme participovat. Podpora aktivních seniorů, sportovních klubů a různých zájmových skupin je jedním z důležitých faktorů strategie provozu chaty Granit.“ dodává Hruška.

 

Rezervovat si pobyt je možné v rezervačním systému chaty Granit na webu www.chatagranit.cz nebo telefonicky na tel.: 601 390 678. Na stejném webu je také zveřejňován program a termíny kreativních víkendů a dalších akcí.

 

K poslední změně v ceníku služeb chaty Granit došlo v srpnu 2022, s účinností od 1. prosince 2022. Rok je nově rozdělen do tří sezon, zdražení se dotklo pouze letní a zimní sezony, ceny ubytování v mimosezoně se prozatím provozovatel rozhodl zachovat a udělat tak vstřícný krok směrem k návštěvníkům. „Zdražování mimosezony není na programu ani nyní, kompletní ceník najdou zájemci na webových stránkách chaty Granit,“ doplňuje závěrem Slaba.

 

 

Tvořivé víkendy na Granitu

Zima je sice právě v nejlepším, ale kdo bývá připraven, nebývá zaskočen. A proto už nyní plánujeme, jak Vám zpříjemnit vaše pobyty u nás na jaře a na podzim, kdy bývají některé z hlavních atrakcí v okolí mimo provoz. U nás se nudit nebudete! V rámci kreativních víkendu na vás bude čekat například bojová hra po Churáňovské stezce plná úkolů, malování kamínků, stolní hry a nebo večerní pohádka pro nejmenší. Termíny kreativních víkendů budou vypisovány podle zájmu a počtu ubytovaných a budou s předstihem zveřejňovány u nás na webu, facebooku a také instagramu. Kdo nás ještě nesleduje, tak má nejvyšší čas. Těšíme se na Vás, užívejte zimy!

 

 

Spouštíme rezervace na zimu a rok 2023

Zájemci o ubytování na chatě Granit si mohou od 1. září rezervovat pobyty na prosinec a celý rok 2023

 

Od 1. prosince dojde také ke změně ceníku ubytování. Ten nově rozděluje rok do tří sezon – zima, léto a mimosezona.

 

Rezervovat si pobyt na přelom roku, včetně Vánoc a Silvestra bude možné od 1 září v rezervačním systému chaty granit na adrese http://www.chatagranit.cz/cz/rezervace/ nebo telefonicky na tel.: 601 390 678. „Kdo nechce čekat na zimu, může si pobyt samozřejmě rezervovat i nyní nebo na podzim. Chata Granit je v provozu celoročně a o aktivity všeho druhu není na Šumavě nouze,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.

 

Pobyty, které byly v roce 2021 rušeny z důvodu rekonstrukce, jsou již plně nahrazeny a vyčerpány. Žádné termíny tak nyní nejsou přednostně bookovány.

 

S ohledem na celkový růst nákladů na provoz z důvodu zdražování energií, dopravy, vody apod., upravuje chata Granit ceník ubytovacích služeb s účinností od 1. prosince 2022. Rok je nově rozdělen do tří sezon, zdražování se bude týkat letní a zimní sezony, ceny ubytování v mimosezoně se prozatím provozovatel rozhodl zachovat a udělat tak vstřícný krok směrem k návštěvníkům.

 

Přílohy
pdfpříloha nový ceník [pdf, 820 kB]