Granit ukazuje po zimní sezoně svou letní tvář

Uvnitř je chata „zdravá“, nyní se věnuje péče zkrášlení zevnějšku a zkvalitňování služeb.

 

Návštěvnost chaty Granit v zimních měsících byla pro další rozvoj chaty klíčovou. „Máme první čísla, statistiky, recenze a mnoho poznatků od návštěvníků. S tím hodláme nyní nadále pracovat a určovat další stupeň a směr rozvoje chaty“. Jako takové „novoroční“ přání byla návštěvníky chaty mnohokrát skloňována společenská místnost v suterénu, respektive její obnova. Dalším častěji zmiňovaným prvkem bylo zábradlí na schodiště v chatě. Obě přání byla vyslyšena.

 

Již zmíněná společenská místnost v suterénu sloužila v minulosti jako další místo pro společné setkávání. V případě plného obsazení ubytovacích kapacit různými skupinami návštěvníků, poskytuje určité výhody a především možnosti dosáhnout „symbiózy“ s dalšími návštěvníky při trávení volného času na Granitu. V novém pojetí by se mohlo toto místo stát střediskem pro firemní večírky, rodinné oslavy, či místem pro plánované kreativní pobyty. Zároveň ale zkušenosti ukázaly také druhou stranu mince, a to je poptávka po uskladnění kočárků a jízdních kol v letních měsících, pro které však žádný volný prostor již nezbýval.  „Kočárkárna byla přes zimu provizorně zřízena právě ve společenské místnosti, která také současně sloužila jako sklad materiálu na jarní opravy. Teď zkoušíme variantu spojení kočárkárny a úschovny kol s lyžárnou. Zatím se to povedlo pěkně skloubit, snad to tak bude fungovat nadále“. I hosté tuto skutečnost přijímají jako přijatelnou a zpřístupnění společenské místnosti v suterénu kvitují. 

 

V rámci celkového konceptu další renovace probíhá za pomoci barev a laků oživování vstupního zápraží, okenic, obložení i zábradlí na verandě.  Dalším významným prvkem, který jistě dotvoří příjemný pocit z pobytu, je nový plot, jež bude postaven v původním stylu, tak aby na místo zapadl a byl zachován stávající ráz krajiny. Další rozvoj v rámci vývoje chaty Granit měl uskutečňovat i nadále hlavně s respektem k přírodě. „Šumava je chrám a my se snažíme jen přispět k její dokonalosti,“ .

 

I přes různé údržbové práce, které v současné době na chatě probíhají, je stále možné se ubytovat s veškerým komfortem, a to jak v měsíci květnu, tak i v letních měsících. Rezervační systém je zájemcům k dispozici online a v případě jakýchkoli dotazů je možné kontaktovat manažera chaty i telefonicky na čísle 601 390 678.

VOLNÉ APARTMÁNY NA GRANITU.

Hledali jste ještě volné termíny ubytování pro Vaší partu? Nebo jste si jen sami chtěli užít zimní radovánky na horách? Máme pro Vás nečekanou nabídku.

 

Uvolnil se nám nabízený termín a budeme rádi, když právě Vy k nám zavítáte.

 

Pro skupinový pobyt máme zvýhodněnou cenovou nabídku. Informace je možné získat na telefonním čísle 601 390 678,  nebo mailové adrese: chatagranit@pb.cz

 

 

3 za 2!!! Oslavte svátek 17. listopadu na Granitu !!!

I tento rok jsme si pro Vás připravili v tento svátek něco výjimečného,

něco co by Vás mohlo potěšit. 

 

  Vtermínu od 16.11. do 19.11. 2023 můžete u nás za cenu dvou nocí, přespat noci tři.

Přijeďte si k nám užít pohodovou atmosféru a zapomeňte na podzimní únavu. 

 

Na Granitu se slétli SOKOLI !!!

 

Na přelomu října a listopadu si na chatu Granit našli cestu také sokolové a sokolnice z Příbramska a Písecka.

 

Jak je již jejich zvykem, členové a členky této tělovýchovné jednoty si připravili na své pětidenní soustředění sportovní program, během něhož provozovali především turistiku, cyklo výlety a další historické sokolské hry.

 

Vzhledem k tomu, že jsou to významnými nositeli tělovýchovného ale i společenského dění nechyběl ani večerní kulturní program, který upevňuje a zachovává sokolské tradice.

 

Chata Granit se oblékla do elegantních šatů.

 

   Krásný a slunečný podzim nabídl ideální podmínky pro vnější renovaci dřevěných částí chaty. Své příležitosti se ihned chopil tým chaty Granit, který využil této možnosti a zcela oživil již lety vybledlý vzhled dřevěného obití. Během této renovace došlo k nátěrům štítů, obložení, dřevěných podhledů, střešních vikýřů, vstupní předsíně i rozšířené terasy.

 

   Zkrášlení neuniklo ani venkovní zábradlí a pošpiněný betonový taras. Pro ucelení ušlechtilého vzhledu, byly také natřené okenní rámy, parapety a okenice. Tímto však nemohla renovace skončit, neboť při pohledu do kraje z pokojů v přízemí kazilo dojem oprýskané lištování i dřevěné sloupy mezi okny, které se však také dočkaly svého nátěru. Tímto posledním krokem došlo k barevnému spojení venkovních i vnitřních částí a chata opět nabyla více elegance.

 

   Poděkování patří také zaměstnanci SZM Příbram panu Antonínu Kolandovi, který se na renovaci podílel velkou měrou.

Tvořivý víkend se svatým Martinem 10 - 12. 11. 2023

V listopadu na Vás čeká druhý tvořivý víkend na chatě Granit.

 

DRAKIÁDA na Granitu.

 

VÍKEND NA DRAKA !!!

Tak v tomto duchu se nesl první podzimní tvořivý víkend na chatě Granit.


Pro hosty byla připravena hra: Dobývání Dračí hory. Odpolední program byl zaměřen na malování, tvorbu i zdobení papírových draků, přičemž se s chutí do těchto aktivit zapojili děti, maminky i tatínci.


Večer byla připravena tematická pohádka „Jak vycvičit draka“. Při níž děti nasbíraly mnoho rad a zkušeností.


V neděli dopoledne, se pak více jak deset draků prohánělo po sjezdovce u Horejšů.