Spouštíme rezervace na zimu a rok 2023

Zájemci o ubytování na chatě Granit si mohou od 1. září rezervovat pobyty na prosinec a celý rok 2023

 

Od 1. prosince dojde také ke změně ceníku ubytování. Ten nově rozděluje rok do tří sezon – zima, léto a mimosezona.

 

Rezervovat si pobyt na přelom roku, včetně Vánoc a Silvestra bude možné od 1 září v rezervačním systému chaty granit na adrese http://www.chatagranit.cz/cz/rezervace/ nebo telefonicky na tel.: 601 390 678. „Kdo nechce čekat na zimu, může si pobyt samozřejmě rezervovat i nyní nebo na podzim. Chata Granit je v provozu celoročně a o aktivity všeho druhu není na Šumavě nouze,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.

 

Pobyty, které byly v roce 2021 rušeny z důvodu rekonstrukce, jsou již plně nahrazeny a vyčerpány. Žádné termíny tak nyní nejsou přednostně bookovány.

 

S ohledem na celkový růst nákladů na provoz z důvodu zdražování energií, dopravy, vody apod., upravuje chata Granit ceník ubytovacích služeb s účinností od 1. prosince 2022. Rok je nově rozdělen do tří sezon, zdražování se bude týkat letní a zimní sezony, ceny ubytování v mimosezoně se prozatím provozovatel rozhodl zachovat a udělat tak vstřícný krok směrem k návštěvníkům.

 

Přílohy
pdfpříloha nový ceník [pdf, 820 kB]

Granit ukazuje po zimní sezoně svou letní tvář

Uvnitř je chata „zdravá“, nyní se věnuje péče zkrášlení zevnějšku a zkvalitňování služeb.

 

Návštěvnost chaty Granit v zimních měsících byla pro další rozvoj chaty klíčovou. „Máme první čísla, statistiky, recenze a mnoho poznatků od návštěvníků. S tím hodláme nyní nadále pracovat a určovat další stupeň a směr rozvoje chaty“. Jako takové „novoroční“ přání byla návštěvníky chaty mnohokrát skloňována společenská místnost v suterénu, respektive její obnova. Dalším častěji zmiňovaným prvkem bylo zábradlí na schodiště v chatě. Obě přání byla vyslyšena.

 

Již zmíněná společenská místnost v suterénu sloužila v minulosti jako další místo pro společné setkávání. V případě plného obsazení ubytovacích kapacit různými skupinami návštěvníků, poskytuje určité výhody a především možnosti dosáhnout „symbiózy“ s dalšími návštěvníky při trávení volného času na Granitu. V novém pojetí by se mohlo toto místo stát střediskem pro firemní večírky, rodinné oslavy, či místem pro plánované kreativní pobyty. Zároveň ale zkušenosti ukázaly také druhou stranu mince, a to je poptávka po uskladnění kočárků a jízdních kol v letních měsících, pro které však žádný volný prostor již nezbýval.  „Kočárkárna byla přes zimu provizorně zřízena právě ve společenské místnosti, která také současně sloužila jako sklad materiálu na jarní opravy. Teď zkoušíme variantu spojení kočárkárny a úschovny kol s lyžárnou. Zatím se to povedlo pěkně skloubit, snad to tak bude fungovat nadále“. I hosté tuto skutečnost přijímají jako přijatelnou a zpřístupnění společenské místnosti v suterénu kvitují. 

 

V rámci celkového konceptu další renovace probíhá za pomoci barev a laků oživování vstupního zápraží, okenic, obložení i zábradlí na verandě.  Dalším významným prvkem, který jistě dotvoří příjemný pocit z pobytu, je nový plot, jež bude postaven v původním stylu, tak aby na místo zapadl a byl zachován stávající ráz krajiny. Další rozvoj v rámci vývoje chaty Granit měl uskutečňovat i nadále hlavně s respektem k přírodě. „Šumava je chrám a my se snažíme jen přispět k její dokonalosti,“ .

 

I přes různé údržbové práce, které v současné době na chatě probíhají, je stále možné se ubytovat s veškerým komfortem, a to jak v měsíci květnu, tak i v letních měsících. Rezervační systém je zájemcům k dispozici online a v případě jakýchkoli dotazů je možné kontaktovat manažera chaty i telefonicky na čísle 601 390 678.

Víkendová návštěvnost byla v novém roce téměř 100%

V prvních měsících nového roku obsadila chata Granit 70 % své celkové ubytovací kapacity, víkendy byly téměř stoprocentní

 

Zimní sezona pomalu končí, na léto se chystají novinky ve formě slevových poukazů na nejrůznější aktivity v okolí a venkovní opravy chaty.

 

Po rozsáhlé rekonstrukci má chata Granit za sebou první zimní sezonu, první zatěžkávací období. Během ledna a února navštívilo chatu Granit 382 hostů při celkovém počtu 1172 přenocování. V drtivé většině se zatím jedná o návštěvníky z Příbrami. „Nyní začínáme cílit i na širší okolí, máme nové propagační video a rozšiřujeme možnosti inzerce na nejrůznějších serverech. Letní sezona bývá co do počtu návštěvníků z pravidla slabší, nicméně pracujeme na tom, aby si k nám hosté cestu našli i po zimě,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram, které chatu Granit na Šumavě provozuje.

 

Návštěvníci z řad veřejnosti kvitují nové prostory, jako dětský koutek či společenskou místnost, úspěch má také sušák na lyžařské boty, který je výrazným komfortním prvkem. Do léta je v plánu opravit oplocení chaty, narovnání terénu pro umístění pergoly, obnova venkovních nátěrů a další práce technického rázu. Pro větší komfort návštěvníků zde bude možnost zapůjčení grilu a ani děti nepřijdou v létě zkrátka. V současné době se zvažuje nákup vybraných venkovních dětských herních prvků a v jednání jsou slevy například na přilehlou rozhlednu, či do lanového parku.

 

K velkému zájmu o ubytování chaty Granit přispělo kromě zcela nového atraktivního interiéru chaty, také slunečné počasí a dostatečné množství sněhu. Jako příjemný bonus hosté vyzdvihovali slevové vouchery na skipasy pro ubytované a výborné sněhové podmínky pro lyžování na vleku u chaty. 

 

„Osobně považuji dosavadní čísla za velmi dobrý start do nové éry provozování chaty Granit, ale na jakékoli závěry je zatím brzy. Minimálně rok až dva… to je zhruba doba, kdy budeme schopni vyhodnotit, zdali jdeme správnou cestou. Teď nás čekají další náročné zkoušky, jako jsou například méně exponované měsíce a celkově letní sezona,“ dodává závěrem Slaba.

 

Chata Granit

Město Příbram je vlastníkem rekreačního střediska v šumavském Zadově.

Nově (od 01. 05. 2021) spadá provoz chaty pod příspěvkovou organizaci Sportovní zařízení města Příbram.

Tento objekt je celoročně přístupný a je možné si ho pronajmout pro rodinnou rekreaci, školní či firemní akci.

 

Adresa: Zadov č. p. 224, 384 73 Stachy, okres Prachatice, Jihočeský kraj

Objekt má kapacitu 37 lůžek (1 pětilůžkový pokoj, 2 dvoulůžkové a 7 čtyřlůžkových pokojů). Jeden čtyřlůžkový pokoj má vlastní sociální zařízení, ostatní pokoje mají sociální zařízení společné na chodbě.

Kuchyně v přízemí je společná pro všechny, je dostatečně vybavená. Pro každý pokoj je zde vyhrazena skříňka s nádobím, lednice, jsou zde elektrické sporáky, mikrovlnná trouba, rychlovarné konvice a další standardní kuchyňské vybavení. V přízemí se nachází společenská místnost s televizí s kapacitou 25 míst.

Součástí chaty je i terasa s krásným výhledem na Šumavu a v suterénu je vybudovaná společenská místnost s krbem.

Vedle objektu je lyžařský vlek, takže je ideální pro zimní lyžování rodin s malými dětmi. Nedaleko je lyžařský areál Zadov - Kobyla, který vyhovuje i náročnějším lyžařům http://www.lazadov.cz
Samozřejmostí jsou i udržované běžecké tratě. V letním období si přijdou na své turisté, cyklisté i houbaři.


Máte-li zájem o ubytování, rezervace na letní období květen až srpen 2021 budou přijímány Odborem správy majetku do 30. 04. 2021, a to u paní Novákové na tel.: 773056987, 318402523 nebo e-mail: vera.novakova@pribram.eu.

 

Od 01. 05. můžete kontaktovat slečnu Zelenkovou a ona Vám sdělí další podrobnosti.

Petra Zelenková, tel: 318 621 384, 777 705 062, e-mail: chatagranit@pb.cz

Srdečně Vás zveme k návštěvě a věříme, že prožijete příjemné dny v městském rekreačním středisku.

Nový záměr provozu

Záměrem provozovatele rekreační chaty Granit je zvýšit její komfort a uživatelský standart rekreačního ubytování. Chata je v současnosti koncipována pro 38 ubytovaných, což má za následek velmi nízký ubytovací komfort.

Cílem nového provozu pod vedením SZM Příbram je skrze provedení citlivých stavebních úprav, obnovy zastaralého vybavení, navýšení počtu sociálních zařízení atd. vytvořit uživatelsky komfortní prostředí rozdělené do dvou druhů ubytování, s možností pronájmu také celé budovy pro skupinové zájezdy. Nový dispoziční návrh pracuje s myšlenkou vytvoření rodinných apartmánů pro 4 – 6 osob s vlastním sociálním zařízením a vlastní kuchyňkou na pokoji v 1. patře chaty a samostatných horských pokojů s vlastním sociálním zařízením mimo pokoj a společnou kuchyňkou v přízemí chaty. Současně s tím by došlo k vyčlenění jednoho z pokojů v přízemí pro správce budovy a zrušením jednoho z pokojů by vznikl prostor pro budoucí výstavbu privátní sauny. „Novými dispozičními změnami sice dojde k faktickému snížení kapacity ubytovaných z 38 ubytovaných na 28 ubytovaných, nicméně kvalita se tím dostane mnohem výše. V rodinných apartmánech lze navíc počítat s přistýlkami, a tak bude chata Granit ve výsledku schopna ubytovat až 34 osob,“ říká Slaba.

Se změnami dispozic bude souviset i obnova nábytku v pokojích, v kuchyňkách i společenské místnosti.

Audit budovy

V období od přijetí usnesení na zasedání zastupitelstva města Příbram (18. 1. 2021) do současnosti probíhal sběr informací, dokumentace a podkladů k objektu chaty Granit a byl proveden stavebně technický audit. Probíhala komunikace s dodavateli, ředitelem sousedního hotelu Zadov a dále jednání s úředníky odboru správy majetku (OSM) a vedením města Příbram. Proběhly rešerše na rezervační a vstupní systém.

Kromě návrhu nového záměru opravy/ rekonstrukce objektu chaty Granit byl také realizován odborný odhad investičních nákladů. Proběhla odborná prohlídka nutná pro realizaci projektové dokumentace, sondy do konstrukcí, zhodnocení nalezených nedostatků z revizních zpráv vůči skutečnosti apod. Lze konstatovat, že po podrobné vizuální prohlídce objektu nebyly nalezeny žádné významné degradace konstrukcí.  Objevuje se mírné zvlhčení zdiva, bude nutné provést zásahy do elektroinstalace a také výměna kotle. Dále bude nutná oprava popraskaných podlah v podkrovní koupelně a chodbě.