Rekonstrukce zahájena

Rekonstrukce chaty Granit byla 30. června zahájena předáním staveniště

 

Klíče od objektu předal stavební firmě ředitel příspěvkové organizace Sportovní zařízení města Příbram, Jan Slaba, který dohlížel také na vyklízení budovy před samotným předáním. Rekonstrukce vnitřních prostor chaty Granit by měla dle harmonogramu být dokončena do prosince. Během rekonstrukce je chata pro veřejnost zcela uzavřena.

 

V uplynulém týdnu probíhalo vyklízení veškerého vnitřního vybavení, tak aby bylo možné objekt předat stavební firmě HMpro cz s.r.o., která bude rekonstrukci chaty Granit provádět. Vyklízení probíhalo svépomocí za využití zaměstnanců Sportovního zařízení města Příbram. „Jednalo se zejména o vystěhování starého nábytky a mobiliáře,“ říká Jan Slaba, ředitel SZM Příbram a připojuje poděkování svým zaměstnancům, kteří se na vyklízení podíleli.

 

Pro SZM Příbram předáním stavby práce na Granitu nekončí. „Nyní vybíráme mobiliář, řešíme personální obsazení provozu, vymýšlíme služby. Vznikne také online rezervační systém,“ říká Slaba.

Sportovní zařízení města Příbram chatu Granit provozuje od 01. 05. 2021 a jejím provozovatelem bude i po dokončení současné rekonstrukce a opětovném otevření.

 

Součástí rekonstrukce jsou dílčí změny dispozičního řešení, bourací práce, nová elektroinstalace, kompletní výměna podlahových krytin, oprava a rozšíření sprch a sociálního zařízení včetně kompletní výměny sanity, opravy omítek, vnitřních výmaleb a další práce.

Rekonstrukce má zelenou

Už v zimě by si mohli návštěvníci chaty Granit užívat nového, pěkného prostředí. Rekonstrukce byla schválena, práce započnou v červenci

 

Během posledního jednání Rady města Příbram, dne 14. 6. 2021, došlo ke schválení investiční akce: Zhotovení rekonstrukce interiéru chaty Granit. Kromě dispozičních změn v interiéru se chata dočká také nového mobiliáře, zatraktivnění okolí a služeb. 

 

„Vše jde zatím podle plánu, v zimě chceme otevírat Chatu Granit Vol. 2,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram. SZM Příbram plánuje kromě zvýšení kvality ubytování v chatě Granit také zajistit návštěvníkům větší komfort, poskytovat aktuální informace o dění v okolí chaty a nabízet nejrůznější doplňkové služby. Tím vším má být docíleno posunu provozu chaty Granit na pomyslnou druhou úroveň, odtud pracovní název chata Granit Vol. 2.

 

Od schválení záměru rekonstrukce chaty Granit radou města se intenzivně pracovalo na přípravě projektové dokumentace, kdy výsledkem byla její realizace s následným vypsáním výběrového řízení včetně jeho vyhodnocení. V rámci tohoto výběrového řízení bylo osloveno celkem devět subjektů, z nichž předložilo svou nabídku pět společností. Nejvýhodnější nabídkou byla cenová kalkulace od společnosti HMpro cz s.r.o., a to ve výši 5.478.036,- bez DPH.

 

Nyní bude následovat podpis smlouvy, vyklizení celé budovy a předání staveniště, ke kterému by mělo v ideálním případě dojít 1. 7. 2021. Pokud půjde vše i nadále podle předpokladu, poběží rekonstrukce od července do listopadu. V prosinci už by tak návštěvníky mohla vítat nově opravená chata Granit, vybavená atraktivním mobiliářem s nabídkou kvalitních služeb. „Chata Granit bude dle mého názoru zcela určitě hezkým a příjemným místem k pobytu,“ doplňuje Slaba.

 

Schválená rekonstrukce obsahuje dílčí změnu dispozičního řešení, bourací práce, novou elektroinstalaci, kompletní výměnu podlahových krytin, opravu a rozšíření sprch a sociálního zařízení, včetně kompletní výměny sanity, opravy omítek, vnitřních výmaleb a další práce. Během rekonstrukce budou probíhat také další důležité úkony, jako je například oprava kotle a systému vytápění, úprava okolí chaty, nákup nového mobiliáře na pokoje i do společných prostor nebo příprava a spuštění rezervačního systému.

 

Chata je za současného stavu v provozu od začátku května, kdy došlo k rozvolnění mimořádných vládních opatření. Rezervace ubytování jsou nyní nasmlouvány do 27. června. „Všechny zájemce o ubytování, kteří měli rezervovaný svůj pobyt na prázdniny, jsme kontaktovali a dohodli se s nimi na přesunu jejich rezervací nebo kompenzaci v podobě slevového voucheru. Všem tímto děkuji za vstřícnost a pochopení,“ dodává závěrem Slaba.

Granit 1

Granit 1

Granit 2

Granit 2

Granit 3

Granit 3

Granit 4

Granit 4

Granit 5

Granit 5

Granit 6

Granit 6